16.08.2022

Tisková konference: Město Praha chce v budoucnu růst pomocí revitalizace brownfieldů. Dobrým příkladem by mohl být projekt AVIA City na rozhraní Čakovic a Letňan

Projekt výstavby nové čtvrti na pozemcích bývalého podniku Avia v Praze – Letňanech by mohl být dobrým příkladem revitalizace rozsáhlého brownfieldu v souladu s plány na podporu bydlení města Prahy. Na tiskové konferenci to uvedli zástupci města Prahy a vlastník areálu Odien Real Estate a.s.

21.07.2022

Projekt AVIA City stále žije, čeká na změnu územního plánu

Více než 15 let čeká areál Avie, který svou rozlohou odpovídá polovině pražské Malé strany, na své oživení.

30.03.2021

VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ PRO RODIČE A DĚTI

Na společnou zážitkovou akci si budeme muset ještě počkat, ale Velikonoce můžeme oslavit i tak..

27.01.2021

Výherci vánoční soutěže si odnesli poukazy do svých oblíbených restaurací

Výherci vánoční soutěže si odnesli poukazy do svých oblíbených restaurací a podpořili tak místní podniky v nelehlé době. Jsme rádi, že jsme mohli být iniciátorem tohoto projektu.

12.11.2020

V Letňanech chybí zeleň, školky i služby

81 % dotazovaných z Letňan a Čakovic by uvítalo více zelených ploch, 70 % vnímá nedostatek mateřských škol a jen 6,5 % dotazovaných je spokojeno se službami. Tato a další zajímavá zjištění vyplynula z rychlé online ankety, které se zúčastnilo během 10 dnů celkem 231 místních respondentů.

04.11.2020

Zašlete nám dobové fotografie a podílejte se na připravované výstavě AVIA v obrazech

Zažili jste ‘starou’ AVII? Přineste snímek do infocentra AVIA City a podílejte se na vzniku výstavy. Ta má být od jara 2021 umístěna před novým infocentrem AVIA City a vlastními snímky do ní mohou přispět i pamětníci. Přinést nebo poslat dobové fotografie z areálu i jeho okolí bude možné až do konce ledna.

19.10.2020

Otevíráme infocentrum

V infocentru AVIA City se můžete dozvědět více o projektu, odnést si informační materiály, sdílet s námi své připomínky a náměty k návrhu a setkat se se zástupci společnosti Odien.

08.09.2020

První ročník příměstského tábora Léto s Avií se vydařil

Malování na zeď v Avii, výuka herectví, sportovní klání v různých disciplínách nebo výroba kostýmů. To vše a ještě mnohem víc zažily děti z Letňan a Čakovic na příměstském táboře Léto s Avií.

12.08.2020

V areálu Avie by se mohlo začít stavět už za tři roky

Kapacity pro bydlení, nové pracovní příležitosti, škola, školky, ale i spousta zeleně a obnova dopravní infrastruktury včetněvlakového nádraží v Čakovicích. Podívejte se na reportáž TV Seznam z areálu Avie a zjistěte, co všechno pro vás chystáme.

28.07.2020

Tůma a Res členy řídícího výboru pro AVIA CITY

Bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma a majitel sítě prodejen značky Rituals Miroslav Res se stali členy nově založeného řídícího výboru projektu AVIA City v Praze. Ten realizuje společnost Odien Real Estate v areálu bývalého podniku Avia. Členové řídícího výboru mají při zrodu nové městské čtvrti v Letňanech přispět svým know-how a zkušenostmi s řízením velkých projektů.

15.06.2020

Prezentace návrhu na zasedání výboru

Pomalu ale jistě posouváme projekt AVIA CITY kupředu.

Ve čtvrtek 11. června jsme na veřejném zasedání Výboru pro územní rozvoj a plánování ZMČ Prahy 18 prezentovali návrh týkající se pořizování změny územního plánu v areálu AVIA Letňany v jeho dalším rozpracování (včetně podnětů č. 126/2019 a 127/2019).

09.06.2020

Spustili jsme web

Spustili jsme pro vás nový web, kde se dočtete vše zajímavé o připravovaném developerském projektu AVIA CITY v Letňanech. Pravidelně sem budeme přidávat aktuality a informovat vás o novinkách.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy k projektu, kontaktujte nás na info@aviacity.cz nebo na přes kontaktní formulář