První ročník příměstského tábora Léto s Avií se vydařil

08.09.2020

Malování na zeď v Avii, výuka herectví, sportovní klání v různých disciplínách nebo výroba kostýmů. To vše a ještě mnohem víc zažily děti z Letňan a Čakovic na příměstském táboře Léto s Avií.

Děti si konec léta mohly užít na sportovně – výtvarném nebo na divadelním turnusu. Program probíhal částečně v Infocentru Avia City, které se už v září otvírá nově i pro veřejnost, a částečně v prostorách areálu Avia. Ten poskytl zázemí pro mnohé sportovní i výtvarné aktivity.

Hlavní náplní sportovního týdne byl sport a osvojování si jeho základů, děti trávily většinu času na čerstvém vzduchu a tvořily vše spojené se sportovní tematikou. Zkusily si i pomalovat zeď v areálu Avia, soutěžily a vyrazily na celodenní výlet s překvapením. „Největším zážitkem byl pro děti sportovní program, který se nesl v duchu letních olympijských her. Děti měly za úkoly vyrobit si vlastní olympijskou vesničku, vlajku i erb. Nechybělo ani zapálení olympijské pochodně a soutěže v letních sportovních disciplínách, za které dostaly děti i malé odměny,” říká Sára Hlaváčová, která oba turnusy ve spolupráci se společností Odien Real Estate a. s. pořádala.

Na divadelním táboře děti celý týden tvořily a učily se základům herectví. Vytvořily si kulisy, kostýmy i celá představení. Naučily se správně vyjadřovat, pracovat s dechem, hrát si se slovy a napsaly si dokonce vlastní hru. Společným dílem byla malba venkovní zdi v areálu.