Tůma a Res členy řídícího výboru pro AVIA CITY

28.07.2020

Bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma a majitel sítě prodejen značky Rituals Miroslav Res se stali členy nově založeného řídícího výboru projektu AVIA City v Praze. Ten realizuje společnost Odien Real Estate v areálu bývalého podniku Avia. Členové řídícího výboru mají při zrodu nové městské čtvrti v Letňanech přispět svým know-how a zkušenostmi s řízením velkých projektů.

„AVIA City má velký potenciál podílet se v budoucnu na socio-ekonomickém rozvoji Letňan, Čakovic i Prahy v širším měřítku,“ říká Zdeněk Tůma, místopředseda řídícího výboru, a dodává: „jako obyvateli Prahy mi osobně záleží na tom, aby byl projekt úspěšný.“

Celistvé území o zhruba 66 hektarech bude postupně přebudováno bez toho, aby výstavba narušila běžný život v Letňanech a Čakovicích. „Zdaleka nepůjde jen o kvalitní bydlení. Přibudou pracovní příležitosti, služby, školy i školky, sportoviště a množství zeleně o rozloze největších pražských parků, které podle mě potřebují obyvatelé Prahy 9 určitě více než průmyslové haly,“ říká Michael Saran, předseda řídícího výboru a zakladatel skupiny ODIEN, do níž spadá i Odien Real Estate.

Členové řídícího výboru:

Michael Saran, předseda Michael Saran je zakladatelem skupiny Odien. Dříve působil v soukromých investičních firmách v Londýně, Bostonu, Frankfurtu a Praze. Michael Saran je rovněž zakladatelem nadačního fondu Sport 2 Life, který prostřednictvím sportovních aktivit podporuje vzdělávání, vývoj a zdraví mládeže. Na Stanford University studoval ekonomii a mezinárodní vztahy, titul MBA získal na Harvard Business School. Je vášnivý sportovní a outdoorový nadšenec a dobrodruh.

 

 

doc. Ing. Zdeněk Tůma, CSc., místopředseda Český ekonom a bývalý guvernér ČNB. Po ukončení mandátu v ČNB se stal partnerem ve společnosti KPMG Česká republika, kde byl odpovědný za finanční služby. Je předsedou dozorčí rady ČSOB, místopředsedou správní rady gymnázia English College in Prague, členem dozorčí rady Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a členem Vědecké rady Jihočeské univerzity. Pravidelně přednáší na Karlově univerzitě, kde byl jmenovaný docentem. Je vášnivým cyklistou a běžkařem.

 

 

Ing. Miroslav Res, místopředseda Majitel  sítě značkových prodejen kosmetiky Rituals. Na základě franšízové smlouvy vede výhradní zastoupeni značky Rituals pro ČR a SK. Rituals je v současnosti jednou z nejrychleji rostoucích globálních značek nejen v segmentu kosmetických produktů. Pan Res řídil 15 let jako generální ředitel společnost Čedok  a.s., tehdy  největší cestovní kancelář v České republice. Následně působil několik let jako generální ředitel Společnosti UniHobby, největšího tuzemského řetězce prodejen DIY (prodejen pro kutily). Pan Res je bývalý aktivní veslař, jeho koníčkem je horské kolo a běžky.