Zašlete nám dobové fotografie a podílejte se na připravované výstavě AVIA v obrazech

04.11.2020

Zažili jste ‘starou’ AVII? Přineste snímek do infocentra AVIA City a podílejte se na vzniku výstavy.

Připomenout tradici letňansko-čakovického závodu a navázat na ni představením návrhu na novou městskou čtvrť – to je hlavním cílem připravované výstavy AVIA v obrazech. Ta má být od jara příštího roku umístěna před nově otevřeným infocentrem AVIA City a vlastními snímky do ní mohou přispět i pamětníci. Přinést nebo poslat dobové fotografie z areálu i jeho okolí bude možné až do konce ledna.

AVIA je s Letňany neodmyslitelně spjata. Její odkaz teď chceme připomenout výstavou. Půjde o živou expozici reálií i vzpomínek a uvítáme, když se do příprav zapojí i veřejnost – pamětníci anebo majitelé dobových fotografií. Svůj snímek můžete přinést do infocentra k naskenování, popř. zaslat elektronicky na info@aviacity.cz nebo poštou.

V infocentru bude zároveň možné získat více informací o připravovaném návrhu na revitalizaci areálu a přidruženého okolí. Ten původně vznikl na okraji Prahy, dnes se však vlivem rozvoje města ocitl v centru Letňan a neslouží již svému původnímu účelu. Od roku 2007 čeká na přeměnu v harmonickou městskou čtvrť plnou zeleně, služeb a nových pracovních příležitostí. Otevírací dobu a více informací o nově otevřeném infocentru naleznete v záložce Infocentrum.